MC-Entoeler
  • MC-Entoeler

MC-Entoeler preparat do usuwania zabrudzeń ze smarów i olejów

890,00 zł brutto
Brutto

Preparat do usuwania zabrudzeń ze smarów i olejów

Produkt mający zastosowanie w usuwaniu zabrudzeń ze smarów, oleju z powierzchni betonu, jastrychu lub tynku. oraz innych powierzchni betonowych

• gotowy do natychmiastowego użycia

• prosty sposób zastosowania

• wykazuje szybkie działanie

• zmywalny wodą

Uporczywe zabrudzenia można usuwać poprzez wielokrotne użycie preparatu MC-Entöler bez konieczności każdorazowego przygotowywania podłoża, polegającego na nadaniu mu szorstkiej struktury. Skuteczność preparatu zależy w dużym stopniu od rodzaju i rozmiaru zabrudzenia, jak również od czasu oddziaływania smarów/olejów na podłoże. Należy wziąć pod uwagę, że zabrudzenia, które wniknęło na głębokość 1 cm w podłoże nie da się całkowicie usunąć nawet po wielokrotnym użyciu preparatu MC-Entöler.

MC-Entöler nanosi się na czyste i suche powierzchnie za pomocą szczotki lub pędzla. Na powierzchniach pionowych zaleca się rozprowadzenie preparatu za pomocą pędzla lub ławkowca. Po niedługim czasie działania preparatu należy zmyć go obficie wodą. Nie wolno dopuścić do całkowitego wyschnięcia środka MC-Entöler, ponieważ może stać się wówczas trudny do usunięcia. Jeżeli czyszczenie odbywa się w kilku etapach przed rozpoczęciem każdego kolejnego należy poczekać aż podłoże wyschnie (po tym, jak zostanie spłukane wodą).

MC-Entöler można również stosować do usuwania tłustych zabrudzeń z mniejszych elementów żelaznych lub metalowych narzędzi. Po odpowiednim czasie działania preparatu a następnie zneutralizowaniu wodą, osuszone części należy pokryć specjalnym środkiem konserwującym do maszyn, np. Intaktin. MC-Entöler zawiera lotny rozpuszczalnik. Zabrania się zatem podczas zastosowania preparatu palenia papierosów i zapalania ognia do momentu całkowitego ulotnienia się rozpuszczalnika. Szczególnie w przypadku zastosowania produktu w pomieszczeniach zamkniętych należy zadbać o swobodny przepływ powietrza.