Donnitil 3X Pulver 12 kg preparat do usuwania pozostałości betonu i zaprawy

423,17 zł brutto
Brutto

Środek służy do:

• do usuwania pozostałości zaprawy i betonu z:
- maszyn budowlanych
- narzędzi budowlanych

  • do czyszczenia:

- gotowych elementów betonowych
- płyt z betonu płukanego
- klinkieru
- ceramicznych okładzin
- wykwitów

• do usuwania mleczka i zeszkliwienia cementowego

• ekonomiczny w użyciu koncentrat w proszku
• rozcieńczalny z wodą w stosunku 1:20
• o natychmiastowym działaniu

Przed zastosowaniem produktu Donnitil 3 X Pulver należy zapoznać się ze znajdującymi się na etykiecie informacjami dotyczącymi bezpiecznego zastosowania środka czyszczącego oraz zapoznać się z Kartą charakterystyki. Produkt może wpływać drażniąco na skórę i oczy. Ręce należy chronić używając rękawic ochronnych a oczy odpowiednimi okularami ochronnymi.

Donnitil 3 X Pulver rozcieńcza się z wodą w zależności od zastosowania. Proporcje wagowe preparatu do wody wynoszą: od 1:4 do 1:20. Optymalny stosunek mieszania należy dobrać do konkretnego przypadku podczas badań wstępnych. Odpowiednio przygotowany roztwór nakłada się na dokładnie nawilżone podłoże szczotką, miotłą lub pędzlem. Po krótkim czasie proces czyszczenia można wspomóc działaniem mechanicznym. Na szczególnie odporne zabrudzenia należy kilkakrotnie nałożyć warstwę środka czyszczącego.

Wyczyszczone powierzchnie należy dokładnie spłukać wodą i usunąć resztki środka czyszczącego Donnitil 3 X Pulver. W szczególności dotyczy to powierzchni metalowych. Po zakończeniu czyszczenia betoniarek samochodowych, maszyn budowlanych oraz innych metalowych elementów suche powierzchnie należy przetrzeć celem konserwacji odpowiednim środkiem pielęgnacyjnym, np. Intaktin UWV.

Zaleca się, aby narzędzia, którymi nakłada się produkt Donnitil 3 X Pulver nie zawierały elementów metalowych, w szczególności żelaznych, ponieważ mogą one zostać uszkodzone po dłuższym czasie oddziaływania środka. Na mineralnych podłożach może dojść do przebarwień.